23 Festiwal Fantastyki w Nidzicy

13697045_1355582054469473_3273786499520109950_n23. festiwal fantastyki w Nidzicy

Autor: Wojtek Sedeńko. Kategorie: WIEŚCI.

W tym roku rozpocząłem przygotowania do nidzickiego festiwalu z bardzo dużym opóźnieniem. Inne imprezy i redakcje książkowe tak się nawarstwiły, że z tej kumulacji wybrnąłem dopiero teraz, gdy do Nidzicy zostały 2 tygodnie. Ale i nowości w ostatnich miesiącach mieliśmy aż dziesięć.

Nie znaczy to, że wszystko od podstaw – goście byli zaproszeni jeszcze w zeszłym roku, teraz zebrałem tematy ich wystąpień, układam plan szczegółowy, dogrywam sprawy na zamku i w hotelu. Tutaj prac najwięcej. Najgorzej na zamku – padł kolejny ajent restauracji zamkowej i na chwilę obecną nie ma na zamku punktu z gastronomią i piwem. To dla naszej imprezy spora niewygoda. Staramy się coś na gorąco przygotować, z przychylnością władz miasta, burmistrza. Zobaczymy.

Dogrywam muzę. W tym roku będzie eksperymentalnie, gotycko i psychodelicznie.

Będzie świetna wystawa malarstwa – Maja Borowicz to wschodząca gwiazda w polskim malarstwie surrealistycznym. Maja poprowadzi na festiwalu warsztaty malowania na tablecie, będzie też konkurs malarski dla dzieci i młodzieży, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. O tym wkrótce.

A pisarze? Jak zawsze będzie ich bez liku – Dominika i Marek Oramusowie. Lech Jęczmyk. Rafał A.Ziemkiewicz. Maciej Parowski. Rafał Kosik. Michał Gołkowski. Matcin Podlewski. MagdalenaKozak. Marcin Przybyłek. Eugeniusz Dębski. Marek Baraniecki. Krzysztof Sokołowski. JacekSobota. Andrzej Pilipiuk. Maja Lidia Kossakowska. Jarosław Grzędowicz. Jan Maszczyszyn. Leszek Błaszkiewicz. Andrzej Zimniak. I wśród samych uczestników sporo autorów. Piękny zespół, nieprawdaż?

Zapraszam, kto nie był – miejsce jeszcze znajdziemy. Kto w pobliżu, niech wpada na zamek – na wszystkie imprezy nidzickie wstęp jest wolny.

festiwal-baner-data-1