Fantastyka Polska znowu nadaje

FantastykaPolska.pl znowu nadaje

25 lipca 2016 Autor: Robert Drózd. Tematy: Komentarze (18) »
Kliknij poniżej:

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/

fantastyka-polska-lipiec-2016n

 

Uaktualnienie lipiec 2016

Wysłane przez Robert Szmidt w pon., 07/25/2016 – 10:53

Drodzy przyjaciele
www.fantastykapolska.pl znowu nadaje.
Po dłuższej przerwie wracamy do uzupełniania biblioteki. Tym razem uzupełnienia będą się pojawiały na stronie co miesiąc, w poniedziałki około 20-tego. Za każdym razem otrzymacie minimum cztery nowe teksty.
W lipcu do grona prezentowanych autorów dołącza Bartek Biedrzycki, scenarzysta komiksowy i pisarz posiadający na koncie dwie powieści postapo wydane przez Fabrykę Słów („Kompleks 7215” i „Stacja Nowy Świat”). Ponadto znajdziecie uzupełnienia biblioteczek tak znanych twórców jak Magda Kozak (nominowana w tym roku do nagród Żuławskiego i Zajdla), Rafał Dębski, Rafał W. Orkan i Jan Maszczyszyn.
A oto lista udostępnianych tekstów:
Bartek Biedrzycki:
– Spotkanie w tunelach
– Panama Joe i zemsta Montezumy
MagdaKozak:
– Sznurki przeznaczenia
Rafał Dębski:
– Krwawa rosa
Rafał W. Orkan:
– Dzień tonącego wstydu
– Egzorcysta
Jan Maszczyszyn:
– Las nawiedzonych

Życzę wam satysfakcjonującej lektury.
Robert J. Szmidt

Serwis FantastykaPolska.pl zbierający darmowe teksty kilkudziesięciu znanych polskich autorów doczekał się pierwszej od 1,5 roku aktualizacji.

O serwisie pisałem gdy zadebiutował, wymieniałem go też na liście 10 najlepszych stron z darmowymi e-bookami. Bo jest to naprawdę gratka dla miłośników polskiej fantastyki.

Tyle, że prowadzący go Robert J. Szmidt, ostatnio był mocno zajęty kolejnymi książkami, które zdobyły w dwóch ostatnich latach sporą popularność – zarówno te z serii „Horyzonty zdarzeń”, jak i „Uniwersum Metro 2033”.

Dobrze, że teraz wrócił. Oto pierwsza od marca 2015 aktualizacja serwisu:

Drodzy przyjaciele
www.fantastykapolska.pl znowu nadaje.
Po dłuższej przerwie wracamy do uzupełniania biblioteki. Tym razem uzupełnienia będą się pojawiały na stronie co miesiąc, w poniedziałki około 20-tego. Za każdym razem otrzymacie minimum cztery nowe teksty.

W lipcu do grona prezentowanych autorów dołącza Bartek Biedrzycki, scenarzysta komiksowy i pisarz posiadający na koncie dwie powieści postapo wydane przez Fabrykę Słów („Kompleks 7215” i „Stacja Nowy Świat”).

Ponadto znajdziecie uzupełnienia biblioteczek tak znanych twórców jak Magda Kozak(nominowana w tym roku do nagród Żuławskiego i Zajdla), Rafał DębskiRafał W. Orkan i Jan Maszczyszyn.

Pojawiły się następujące teksty:

Bartek Biedrzycki:
– Spotkanie w tunelach
– Panama Joe i zemsta Montezumy
MagdaKozak:
– Sznurki przeznaczenia
Rafał Dębski:
– Krwawa rosa
Rafał W. Orkan:
– Dzień tonącego wstydu
– Egzorcysta
Jan Maszczyszyn:
– Las nawiedzonych

Pobieranie plików jest możliwe po rejestracji. Są zwykle trzy formaty – EPUB,  MOBI i PDF.

I jeszcze parę statystyk:

Małe podsumowanie na reopening: mam w bibliotece 84 autorów i 400 e-booków z 534 opowiadaniami, nowelami i powieściami (czyli 1200 plików do pobrania licząc wszystkie formaty). Mam 6034 zarejestrowanych użytkowników (po usunięciu botów), z których ponad 5600 pobrało co najmniej jeden plik (prawie 300 osób pobrało wszystko, co było do pobrania) – sumie w lud poszło już ponad 1 150 000 plików (najsłabszy tytuł zostal pobrany ok 150 razy, najlepszy prawie 2500).

Gorąco polecam – wśród autorów z poprzednich aktualizacji są m.in. Białołęcka, Inglot, Kain, Kańtoch, Majka, Parowski, Pawlak, Przybyłek, Sawicki, Wegner, Zimniak – no i oczywiście sam gospodarz czyli Robert J. Szmidt.