Swiaty Alonbee

Warto było żyć – dla takiej chwili. 

 http://solarisnet.pl/plugin/execute/language/pl/searchquery/maszczyszyn/page/1/view/full/sort/5/url/maszczyszyn/plugin/WceSolarisnet-Search/act/main

Światy Alonbee

Grafika – by Paweł Leśniewski

Światy Alonbee
Czerwiec 2016

Równo rok temu nakładem wydawnictwa Solaris ukazała się powieść Jana Maszczyszyna pt. „Światy Solarne”, oscylująca w klimatach głęboko steampunkowych. Okazało się, że autor nie potrafi na dobre uciec od wyimaginowanej rzeczywistości i powraca wraz z nią w „Światach Alonbee”

Do znanych z poprzedniej części bohaterów i kosmicznych ras dołączają nowe. Czeka nas druga odsłona porywającej steampunkowej przygody pośród rybopodobnych Alonbee, Houlotee i Ludzi. Główny bohater Sir Ashley Brownhole i jego córka Asperia wraz z niezłomnym i pomysłowym baronem Vanhalgerem prowadzą nas przez planetarne głusze Plutona, wzlatują ku jego satelicie Hamaii, by w pełnym napięcia splocie wydarzeń uratować podziemne cywilizacje Plutonarchów i dotrzeć w finale do zrujnowanego przez wojenną pożogę Marsa.

To jednak tylko sucha zapowiedź. Jest więcej akcji, jest szersza perspektywa, a także bogatsze grono bohaterów i zróżnicowanie środowisk planetarnych. Są gwiezdne okręty i bitwy bez precedensu. I, co więcej, będzie część trzecia, która w finałowym akordzie galaktycznej epopei zamknie całość tej steampunkowej trylogii.