Epidemie

Antologia „Epidemie” w drukarni

28/09/2023

DZIAŁALNOŚĆ WIEŚCI

Wojtek Sedenko pisze…

Zakończyłem pracę nad „Epidemiami”. Napisałem przedmowę, skład sprawdzony, okładka też. Antologia ukaże się w połowie października, przedsprzedaż ruszy 1 X (i będzie z 10 zł taniej). Przy okazji wygrałem zakład z przyjacielem, który pukał się w czoło i pytał: zrób inny temat przewodni, po co ci antologia o covidzie. Ja zaś byłem przekonany, że temat to bardzo szeroki i pasujący nie tylko do sf, ale uwzględniający fantasy, grozę i fantastykę historyczną, a covidu wszyscy mają powyżej uszu. Wyszło na moje.

W dodatku okazało się (dzięki mojemu statystykowi), że to moja 50 antologia fantastyki, licząc od „Wizji alternatywnych” z 1990 roku.

W jubileuszu weźmie udział 15 autorów z 16 tekstami. Jak się spodziewałem, są mocno zróżnicowane gatunkowo, jest sf, jest groza, jest fantastyka historyczna, fantasy, pastisz i humoreska, a nawet poemat (pierwszy napisał mi do antologii Maciek Parowski, potem dzieło poezji fantastycznej kontynuował Mirek Jabłoński, a teraz Tadeusz Oszubski.

Wyszło grubo – 700 stron. Będzie co czytać. Zapraszam do zamawiania, gorąco, dobrej i dojrzałej fantastyki ostatnio mało na rynku. Oto spis opowiadań:

Paweł Majka „Opiekunowie”

Agnieszka Hałas „Nowa przyszłość Radochny”

Wojciech Szyda „Psy maltańskie”

Wojciech Gunia „Nie wrócimy już do Istrii”

Jacek Sobota „Anioł podobieństwa”

Tadeusz Oszubski „Grozaida Horrorata” (poemat grozą)

Krzysztof Rewiuk „Obserwatorzy”

Mikołaj Maria Manicki „Rok nad Tamizą”

Paweł Dybała „Chore Miasto”

Agnieszka Fulińska „Kochankowie z Barcelony”

Wojciech Szyda „Kasjopea”

Marek Żelkowski „Wszystkie zombie pokażcie swe oblicza”

Magdalena Anna Sakowska „Taka straszna trwoga”

Andrzej Miszczak „Ostatni heros”

Jan Maszczyszyn „Behavirion”

Marta Sobiecka „Pokutnik”